Projekty 2018-2019


Program "Ratujemy i uczymy ratować" w naszej szkole jest realizowany w każdym roku w klasach młodszych, obejmując kolejnych uczniów.

II edycja kampanii BohaterON w Twojej Szkole - akcji Kartka dla Powstańca

W jej ramach każdy mógł wysłać bezpłatne kartki z życzeniami do Powstańców Warszawskich.

Na stronie internetowej www.bohateron.pl zostały przedstawione sylwetki wybranych Powstańców Warszawskich. Dzięki witrynie zainteresowane akcją osoby mogły wybrać adresatów kartek, zapoznać się z ich historiami i zdecydować, komu przekażą podziękowania za walkę o wolność Ojczyzny. Koordynatorem projektu jest pani Aneta Kędzierawska

 

LEPSZA SZKOŁA jest projektem bezpłatnym, przeznaczonym dla nauczycieli korzystających z podręczników GWO.

Programy LEPSZEJ SZKOŁY od 2002 roku pomagają w weryfikacji wiedzy uczniów, badaniu efektywności nauczania oraz w przygotowaniach do egzaminów zewnętrznych. Dotychczasowe edycje LEPSZEJ SZKOŁY zgromadziły prawie 50 tysięcy nauczycieli i 3 miliony uczniów.

Nauczyciele uczestniczący w programach LEPSZEJ SZKOŁY:

  • sprawdzają wiedzę i kompetencje uczniów za pomocą specjalistycznych testów,
  • dzięki szczegółowym raportom porównują wyniki swoich uczniów z wynikami klas z całej Polski i dobrze planują swoją pracę,
  • otrzymują zaświadczenie o udziale w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym.

 Udział w projekcie bierze pani Aneta Kędzierawska.

 

W tym roku szkolnym nauczycielka naszej szkoły – pani Anna Pogorzelska zgłosiła się do udziału w projekcie Technologie z klasą, który organizuje Fundacja Uniwersytet Dzieci. Dzięki temu uczniowie klasy III wezmą udział w cyklu fascynujących lekcji dotyczących bezpieczeństwa w sieci , a także nauki programowania!

Każde zajęcia będą prawdziwą przygodą – a to za sprawą kosmicznego zestawu edukacyjnego „Zaprogramowani na przygodę”, którego głównym bohaterem jest sympatyczny robot Kodeusz.

 

Projekt Technologie z klasą został stworzony przez Fundację Uniwersytet Dzieci we współpracy ze specjalistami z największych firm technologicznych. Partnerem merytorycznym projektu Technologie z klasą jest Fundacja Orange. Partnerzy to także firmy: ABB, Brown Brothers Harriman, Google, Luxoft.

Udział w projekcie Technologie z klasą pomaga realizować wymagania najnowszej podstawy programowej i kształcić kluczowe umiejętności uczniów. Projekt uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej.

Od września został uruchomiony w Polsce unijny „Program dla szkół”, który zastąpił dotychczasowe programy „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole”.
W ramach programu w roku szkolnym 2018/2019 uczniowie otrzymują bezpłatnie: owoce, warzywa i soki oraz mleko i produkty mleczne.

Program ma na celu promowanie wśród dzieci zdrowych nawyków żywieniowych poprzez udostępnianie im mleka i produktów mlecznych oraz owoców i warzyw, tak, by od najmłodszych lat polubiły ich naturalny smak. Oprócz promowania zdrowej diety, pokazuje uczniom skąd wspomniane produkty pochodzą, jak są uprawiane i produkowane.

Klub Bezpiecznego Puchatka - 
Program Klub Bezpiecznego Puchatka, organizowany jest wspólnie z Komendą Główną Policji. Patronują mu także Kuratoria Oświaty.
Puchatek uczy Pierwszoklasistów, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole i w domu. Projekt realizuje pani Ewa Kawczyńska z klasą I.